Časté otázky

Ako sa mám pripraviť na pohovor s poradcom?

Radíme Vám, aby ste si spravili domácu úlohu a naštudovali si podrobnosti o pracovnej pozícii a firme, ktorá ju ponúka, resp. o odvetví. Pripravte si otázky ohľadom spoločnosti a pozície, o ktorú sa uchádzate, aby ste si vedeli spraviť úplný obraz a vedeli sa lepšie rozhodnúť. Podrobnejšie informácie nájdete v sekcii Kariérne typy.

Aké sú zaužívané spôsoby uchádzania sa o prácu?

Každý inzerát na voľnú pozíciu obsahuje informácie o spôsobe uchádzania sa. Najčastejšie ide o zaslanie životopisu a a prípadne motivačného listu cez email. Ak sa nezaujímate o žiadnu konkrétnu pracovnú pozíciu, pošlite nám Váš životopis a motivačný list, v ktorom opíšete svoje záľuby, silné stránky a kariérne ciele.

Je potrebné priložiť fotografiu, keď sa uchádzam o prácu?

Ak v pracovnej ponuke nie je vyslovene vyžiadaná fotografia, potom je na Vašom zvážení, či ju priložíte ku ostatným materiálom alebo nie. Nie je to nevyhnutné.

Po dlhšom čase stabilného zamestnania som nútený si hľadať prácu. Ako začať?

Pred aktívnym hľadaním práce by ste si mali ujasniť Vaše priority a očakávania od budúcej práce a zamestnávateľa . V prvom rade si vytvorte reprezentačný životopis a motivačný list. Pracovné pozície nájdete prostredníctvom internetu, pracovných portálov ale aj v tlači, odborných časopisoch a samozrejme aj cez priateľov a známych. Posielajte životopis na pozície, ktoré sú relevantné Vašim skúsenostiam a zručnostiam. Podrobnejšie informácie nájdete v sekcii Kariérne typy. Hľadanie zamestnania môže trvať niekoľko týždňov, niekedy aj mesiacov. Nestrácajte entuziazmus a motiváciu.

Kedy sa využíva Executive Search?

Executive Search odporúčame využiť, ak sa zamestnávateľovi nepodarilo obsadiť požadovanú pracovnú pozíciu obvykle ani po 3 mesiacoch, pričom vyčerpal všetky ostatné známe metódy získania vhodných kandidátov. Tiež v prípade, ak zamestnávateľovi na základe vlastných skúseností je známe, že požadovanú pracovnú pozíciu z nejakého dôvodu nedokáže obsadiť bez externej asistencie (napr. absencia skúseného personalistu, časový stres, dôverný resp. strategický charakter danej pozície, alebo sa vyžaduje priame oslovenie osoby bezprostrednej konkurencie či svojho dodávateľa).

Aké pozície sa obsadzujú metódou Executive Search?

V slovenských podmienkach od stredného manažmentu po TOP manažment, ale i pozície odborne vysoko špecializované bez manažérskych kompetencií. Vo všeobecnosti platí že sú to pozície, ktoré sú platovo ohodnotené na 2 500,- EUR fix btto/mes. a viac.

Ak potrebujem pomoc s pozíciou, aký druh informácií odo mňa potrebujete?

Pri hľadaní vhodného kandidáta je dôležité správne stanovanie všetkých kompetencií, ktoré sú kľúčové. Je vhodné mať premyslené základné požiadavky a ciele, ktoré má pozícia spĺňať. Naši konzultanti vám radi pomôžu detailne a odborne analyzovať Vaše požiadavky. Vyplňte prosím kontaktný formulár a naši konzultanti sa s vami spoja.